Králem sokolských statistik za minulou sezonu Vrána, prvenství mají i Nováček a Bílek

Nová sezona je za dveřmi, je potřeba uzavřít tu starou. V sedmi sledovaných statistických disciplínách kraloval v Sokolu Ústí "kuželkátor" Tomáš Vrána, který teď odešel hostovat do Lokomotivy Ústí. Nejlepší byl v celkovém průměru, v dorážce a v maximálním výkonu. Dvě prvenství si připsali Pavel Nováček (získané body a bodová úspěšnost) a Petr Bílek (plné a chyby). Jak dopadli ostatní? Můžete se mrknout ZDE.

Čestné uznání pro Milana Schoře

Ocenění se dočkal Milan Schoř, naše opora a dlouholetý předseda krajského kuželkářského svazu. Česká unie sportu mu udělila Česné uznání za významný a výjimečný přínos k rozvoji sportu. Listinu dostal v sobotu 20. června na jednání Rady kuželkářské asociace v Rokycanech. Kraji šéfuje už 25 let, tedy od sametové revoluce! "Byl jsem u vzniku Českomoravského kuželkářského svazu (1993), u zániku Českého kuželkářského svazu (1994), u vzniku České kuželkářské asociace (2001), u rozdělení Severočeského krajského svazu na Ústecký a Liberecký, u reorganizace a rozdělení soutěží, rozdělení financí...," vypočítává Milan Schoř. "Teď nás zase čeká vznik "zapsaného spolku" a patrně pro nás nejdůležitějšího pobočného spolku (místo Krajského kuželkářského svazu), od příští sezony reorganizace našich krajských soutěží i divize, protože vznikne mezistátní liga zahrnující Česko a Slovensko."

Rekord Josefa Málka

481 kuželek, nová hodnota osobáku Pepy Málka z turnaje v Rokytnici. Prohlédněte si jeho hodový záznam. Je ZDE. Dosud měl rekord 465 kuželek z domácí kuželny z února 2013.

Valná hromada potvrdila Milana Schořem šéfem krajského svazu

V sobotu 16. května 2015 se konala na kuželně v Teplicích schůze zástupců oddílů, jinak řečeno volební valná hromada Krajského kuželkářského svazu Ústeckého kraje. Na další volební období 2015 - 2019 byl přítomnými zástupci oddílů zvolen nový výkonný výbor Krajského kuželkářského svazu, který na rozdíl od uplynulého volebního období bude nyní mít pouze tři členy. Opětovně byl potvrzen ve funkci předsedy Výkonného výboru člen našeho oddílu Milan Schoř. Členy výkonného výboru pak nadále budou Pavel Kohlíček (STK a disciplinární komise) a Milan Jakoubek (komise rozhodčích, trenérů a mládeže). 

 

Video z dokulné áčka

Dokulná a Schořovy narozeniny

Sokol Ústí na prvního máje uspořádal dokulnou, které se účastnilo kompletní áčko, pár hráčů z dalších sokolíckých oddílů a vzácní hosté/domácí Milan Grejtovský s Romčou, Petr Staněk a Adéla Exnerová. Hodovalo se, pilo, Michal Joukl griloval a hlavně - slavily se 65. narozeniny nestora Milana Schoře. Dostal krásný (a chutný) dort, kde byly marcipánem vymodelovány všechny jeho vášně: kuželky, rybaření i kachnička. Vlastně to skoro nebyl dort, ale umělecké dílo. A taky si áčkaři pro Milana připravili vtípek, do velké krabice mu zabalili plyšovou opici, týmového čulibrka. "Já ho chtěl vyhodit do popelnice a on se mi vrací," pobavilo to Schoře. Později večer se pak fandilo českým hokejistům při zápase se Švédskem. A proběhlo i symbolické předání štafetového kolíku v áčku: Tomáš Vrána, který jde do Lokomotivy Ústí, potřásl rukou Petru Staňkovi, navrátilci z Kovo Děčín.

Petr Kunt na MČR zahrál osobák

Na mistrovství České republiky měl Sokol Ústí jediného zástupce, Petr Kunt mladší se v Třebíči blýskl osobním rekordem 504 kuželek na 120 hodů sdružených (361 plné, 163 dorážka, 14 chyb). Pětistovku hodil poprvé v kariéře! V supersilné konkurenci to stačilo na 30. místo, ale šlo o zkušenosti k nezaplacení. Vyhrál Jan Bína z Jičína za 629 kuželek. Kompletní výsledky ZDE

Áčko obsadilo 9. místo, béčko i céčko šesté

Sokol A zakončil letošní účinkování v Severočeské divizi porážkou 2:6 v Kadani (viz selfie dole). Oba celky už byly zachráněné, hostující Ústí ve všech šesti případech naházelo přes čtyřstovku, ale domácí byli lepší. Mužem zápas se stal do Lokotky odcházející Vrána (457), který je tomu díky dekorovaný i nejlepším kuželkářem klubu (tradičně). Měl navlast stejný průměr 434,8 shozených kuželek jako Bílek, leč o 0,4 bodu lepší průměrnou dorážku! Oba skončili v Top TEN. Sokol obsadil konečné deváté místo. Žádná sláva, ale vzhledem k velkým zdravotním komplikacím v uplynulé sezoně nakonec velká úleva, že se tým zachránil. Sokol B a Sokol C dohrály už dřív, oba celky skončily ve svých soutěžích šesté. Připomínáme dokulnou (viz sloupek vpravo) - a ti, kdo udělali jarní osobní rekordy, flašku s sebou! Více viz VÝSLEDKY a ZPRAVODAJE.

Petr Kunt mladší bronzový na kraji!

Naši dva dorostenci startovali v Duchcově na krajských přeborech a Petr Kunt mladší se vrátil s bronzovou medailí! O jedno místo a 17 kuželek mu utekl postup na mistrovství republiky, které bude hostit Třebíč. Nováček Petr Málek skončil také na výborném šestém místě. Aktualizováno: Petr Kunt mladší nakonec na republiku jede, jeden z hráčů před ním odřekl!

Milan Grejtovský tisícovkařem!

aktualizováno o rozhovor z Ústeckého deníku

V sobotu 7. března v domácím zápase Lokomotivy Ústí proti Šluknovu odehrál náš kmenový hráč Milan Grejtovský tisící zápas své kariéry! A byla z toho třetiligová výhra 7:1, Milan naházel 548 kuželek na 120 HS. Kuželkám se věnuje od roku 1975, začínal hrát (a ještě i stavět kuželky) na již zbourané kuželně na Stříbrníkách, starty si eviduje od roku 1988. "Nejdřív to bylo se zvědavosti, to jsem si nepsal ani jména soupeřů, ale teď už si je píšu," svěřil se 55letý Grejťák. "Když zdraví dovolí, mohl bych dát 1 500 soutěžních startů," plánuje. (Rozhovor se po rozkliknutí zvětší)

Trocha videohistorie

Nalezeno v archivu Šluknova. Únorový zápas Šluknov B - Sokol Ústí C, který skončil výhrou domácích 8:0. Na videu za naše Růžička, Kyral, Krupka starší, Nováček, Müller a Wolf.

Petr Kunt mladší přeborníkem okresu!

Leden 2015

Úspěch pro ústecké Sokolíky, na nedělních okresních přeborech na kuželně Lokomotivy Ústí nad Labem si titul dorosteneckého šampiona Ústecka vysloužil Petr Kunt mladší za výkon 468 kuželek na 120 HS. O pět kuželek překonal mladšího z Málků, který stejně jako Kunt postoupil na krajské přebory. Sokol měl zastoupení i mezi muži a seniory. V kategorii mužů na medaili nedosáhl, do finále se dostal Petr Kunt starší a skončil čtvrtý, na kraj nepostoupil. Smůlu Sokola A na zranění potvrdil Petr Bílek, kvůli nataženému stehennímu svalu nedohrál. Druhou příčku mezi seniory obsadil Milan Wundrawitz, čímž si vybojoval účast v krajském přeboru.

Muži, finále (2x120): 1. Vrbata 1100, 2. Potůček 1079, 3. Jalovecký 1051, 4. Kunt st. 1028. Další Sokolíci (1x120): Vrána 522, Málek st. 468, Bílek 253, nedohráno pro zranění.

Senioři, finále (2x120): 1. Rohlena 1043, 2. Wundrawitz 1017, 3. Šípek 1015. Další Sokolík Milan Grejtovský, hostující v Lokomotivě, zahrál 513, finále vzdal kvůli bolesti zad.

Dorost (1x120): 1. Kunt ml. 468, 2. Málek ml. 463.

Dokulná v obrazech

Prosinec 2014

Pokud si aktéři pamatují, tak dokulná se vydařila. Házelo se a soutěžilo celé odpoledne i večer, pilo a hodovalo, přišli vzácní hosté Milan Grejtovský (Loko Ústí) a Petr Staněk (Kovo Děčín) i náš marod Petr Kuneš. 

Oslava dvou padesátin ve fotografiích i na videu

Září 2014

Mrkněte se, jak se v sobotu 20. září 2014 slavily abrhámoviny Jirky Pulcharta a Petra Kuneše. Zlatým hřebem byl desetikilový kuželkářský dort z dílny nápadů Milana Schoře.

Schořův rozkaz: Sokolíci, bodů jak hub!

Srpen 2014

Inspirace pro sokolíky, aby sbírali body jako houby po dešti. Letos totiž rostou náramně. A nejen v Česku, Milan Schoř se pochlubil svým úlovkem z Norska: "Sbíral jsem je tak, že jsme jeli pomalu autem a díval jsem se na kraj lesa. Tedy na kraj, no, asi tak dva metry od silnice. Protože byly vidět hlavy hub. Vždycky jsem řekl: Zastav! a skočil ji utrhnout. Byly i větší, ale červivý. Domů jsem přivezl asi tři a byl toho plný hrnec."

Milan Schoř po úspěšném šestibodovém víkendu sokolíků přidal ještě houbový nášup: úlovek, který našel na parkovišti. Ty klobouky jsou větší jak jeho kšilovka, takže kdyby pršelo, nezmokne.

Turnaj v Duchcově

Pro většinu startujících Sokolíků první nához v sezoně. A hned 120 HS. Hrály dvojice. Kuneš Petr 500 + Bílek 537 = 1037, Wolf 527 + Kunt st. 497 = 1024, Pulchart 484 + Málek 489 = 973, Kyral 450 + Nováček 471 = 921.

Lapálie Milana G.

Červenec 2014

Teď má velkou ruku, předtím ale velkou bolest. Milan Schoř v nemocnici vyfotil Milana Grejtovského, kmenového hráče Sokola Ústí (hostujícího v Lokotce), jen pár týdnů po jeho úraze. Jak podotýká Schoř, teď už se dá žertovat (levou jak od cizího to prý nepůjde :-), ale jinak to bylo drama. Zraněného Grejťáka z práce musel transportovat do špitálu vrtulník.

Sokol Ústí přeje co nejrychlejší zotavení!

 

Malí fotbalisté na kuželně

Červen 2014

Fotbalová přípravka Slovanu Chabařovice v úterý 24. června zavítala na naší kuželnu. Na pozvání klubu si kluci a děvčata střihli kuželky na střekovské dvoudráze. Účast byla vysoká, 22 dětí a několik dospělých včetně trenérů Pavla Nechuty a Lukáše Krále. V sobouji týmů vyhrála Monstra 3:2 nad Tygry. Fotbalový klub děkuje kuželkářům Sokola, zejména pak předsedovi Jindřichu Wolfovi. Fotky jsou na Facebooku fotbalistů ZDE.